Krkonoše '10 (zima)

Přidáno 10. dubna 2010, 17:3
Datum: 2. - 5. dubna 2010

O Velikonocích jsme vyrazili do Krkonoš. Původně jsme měli jet ve čtyřech, aby jsme se vzájemně oťukali než pojedem společně na jih na dovolenou. Bohužel Petra přepadla choroba, takže jsme vyrazili ve třech.

Pátek jsme věnovali mému dospání po noční a odjezdu do Špindlu. V penzionu Labe jsme měli rezervovaný pokoj (330,-/os/noc) a po sobotní snídani jsme konečně vyrazili.

Vydali jsme se po modré směrem k Labské boudě. Někde v polovině už zmizeli i poslední běžecké stopy a tak jsme si razili cestu sněhem sami. Do té doby, než šel Martin přede mnou, jsem si nedokázal představit medvěda brodícího se sněhem :-D Myšlenky na cestu zpět do Špindlu a výběr jiné trasy jsme společně zažehnali a po větším úsilí se vyškrábali na Labskou boudu. Zasloužený oběd bodl, stejně tak štopička :) Pramen Labe jsme zavrhli a šli nejkratší cestou na Bradlerovy boudy, kde jsme měli rezervovaný pokoj. Cesta byla už v pohodě, udusaná běžkařema, i když občas se ještě někdo z nás probořil :)

Z Bradlerek jsme se dostali po modré přes Ptačí kámen na červenou Cestu Česko-polského přátelství, které jsme se drželi. Přes Špindlerovu boudu na Polední kameny (Slonecznik). Tam bylo parádně, takže oběd byl jasný :) Pak už to byl jen kousek k našemu cíli - Luční boudě. Tam jsme nocovali na půdě společně s x lidmi ve svých spacácích (230,-/os/noc). Někdo nás (mne) tam strašil, že bude zima, protože je to nejchladnější místnost. Tu noc mi bylo nejtepleji, Martin mne s tím jeho otevřeným oknem přes noc asi vycvičil :)

Sněžka v noci :)
Vzhledem k předpovědi počasí jsme zavrhli výstup na Sněžku před východem Slunce a dobře jsme udělali. Ráno byla hrozná mlha, takže jsme vzdali i normalní cestu na Sněžku a cestu Obřím dolem do Pece pod Sněžkou. Místo toho jsme vyrazili do Pece přes Výrovku. Cestou k Výrovce se mlha začala trhat, ale Sněžka a vrcholky nebyly stále přes mlhu vidět. V Peci jsme se po pivku a obědě vydali zase domů...

Krkonoše v zimě byly fajn, ale šněžnice by se hodily. Zřejmě bysme toho ušli víc. Ale boření a brodění sněhem jsem přežil a Martin taky obstál .-)

Přidání vzkazu
* Tyto údaje je nutné vyplnit.

Medvěd
2010-04-10 21:00:40

Jen počkej já ti dám medvěda, to ještě uvidíš :) Otevřené okno asi bylo to nejlepší jak na tebe, myslím že by Peta měla otevírat časteji :) Jinak děkuji za lepmé popsání akce (vynechání některých nevydařených počinů a detailů :) )

Odpovědět

Honza   email   web
2010-04-11 07:31:17

Otevřené okno už používá, ale ne dokořán, šetří mne .) Kdo by se s tim psal, už tohle byl pro mne záhul :-D A na připomenutí mi to sad bude stačit...

Odpovědět